banner

Teie otsekorraldus asendatakse e-arve püsimaksega

16.12.2013
 
Täna Eestis kasutuses olev otsekorraldusteenus kaob oma tänasel kujul, tänu Euroopa Liidu regulatsioonidele, alates 31.01.2014. Kõik pangad on oma otsekorralduse kliente sellest juba teavitanud.
Otsekorralduse asemel hakkavad pangad pakkuma e-arve püsimakse teenust. Meie kliendid ei pea otsekorralduselt e-arve püsimakse teenusele üleminekuks ise midagi tegema. Koostöös pangaga asendame Teie otsekorralduse lepingu e-arve püsimakse lepinguga ja arvete tasumist jätkatakse automaatselt samalt arvelduskontolt, millelt toimus otsekorraldusega tasumine.
Eesti Keskkonnateenused AS  läheb otsekorraldustelt e-arvetele üle 27.01.2014. Sel ajal võib uute otsekorralduse maksja lepingute või e-arve püsimakse lepingute sõlmimine ning olemasolevate lepingute muutmine olla ajutiselt häiritud.

Kuidas e-arve püsimakse teenus toimib?
Saadame Teile alates 01.02.2014 e-arve sellesse panka, kus Te kasutate otsekorraldust.
  • Kui Te olete internetipanga kasutaja, siis saate tutvuda e-arve ja selle alusel vormistatud maksekorraldusega internetipanga keskkonnas.
  • Kui Te ei ole internetipanga kasutaja, siis lisaks panka saadetud e-arvele saadame Teile ka arve nii nagu seni.
Panka saadetud e-arved tasutakse  Teie valitud otsekorralduse maksepäeval e-arve püsimakse teenusega automaatselt Teie arvelduskontolt olenemata sellest, kas olete internetipanga kasutaja või mitte.


Mida peate tegema?
E-arve püsimakse teenusele üleminekuks ei pea Te midagi tegema. Kui Te ei soovi otsekorraldust e-arve püsimaksega asendada, palume Teil pöörduda otsekorralduse lõpetamiseks oma panka hiljemalt kolm päeva enne ülaltoodud kuupäeva. Sel juhul saadame Teile arve jätkuvalt nii nagu seni, kuid automaatset arve tasumist pangas ei toimu.


Mis juhtub, kui keegi teine tasub Teie arvet otsekorraldusega?
Me saadame Teile arve nii nagu seni. Arve tasumine e-arve püsimakse teenusega toimub juhul, kui tänane maksja ei katkesta oma otsekorralduse lepingut.


Kuidas saate lisateavet?
E-arve püsimakse lepingu tingimustega saate tutvuda oma panga kodulehel.

E-arve püsimakse teenusega on arvete tasumine sama mugav kui otsekorraldusega.

Viimased Uudised: